Dzień Matki Fantasy Kryminał Książki Książki dla kobiet Poradnik Romans

Nietypowe książki – czyli prezenty na Dzień Matki

Już od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym czy książka będzie dobrym pomysłem na prezent na dzień mamy? Zupełnie nie wiesz jakie propozycje wziąć pod uwagę? Sprawdź kilka naszych przykładów i miej pewność, że książki zawsze są strzałem w dziesiątkę.

Czytelnictwo w Polsce wcale nie jest na takim złym poziomie jak mogłoby się wydawać. Można śmiało powiedzieć, że księgarnie są oblegane przez tłumy ludzi, a kiedy tylko na rynku mają pojawić się jakieś bestsellery, to kolejki w takich miejscach bywają naprawdę długie. Jeżeli zatem szukasz książek na prezent dla mamy, to wybieraj spośród współczesnych lub klasycznych publikacji.

Coś typowego- czyli romanse i powieści obyczajowe

Każda mama od czasu do czasu lubi oderwać się od obowiązków dnia codziennego i zatopić w jakiejś interesującej lekturze. Do chętnie wybieranych propozycji na pewno można zaliczyć wszelkiego typu romanse i powieści obyczajowe. Co bardzo ważne w księgarniach mamy spory wybór takich książek, które pisane są nie tylko przez polskich, ale także zagranicznych autorów. Jeżeli więc nasza mama ma jakąś ulubioną lekturę, to warto sprawdzić co podobnego ostatnio pojawiło się na rynku. Niektóre powieści wydawane są nawet w kilku tomach. Takie historie przedstawiające losy bohaterów mogą być naprawdę wzruszające, rozśmieszające i pouczające. Do chętnie wybieranych przez Polki autorów można zaliczyć:

  • Katarzynę Grocholę:
  • Monikę Szwaję;
  • Krystynę Mirek;
  • Katarzynę Michalak;

Coś nietypowego- czyli powieści fantastyczne

Jeżeli natomiast nasza mama zamiast ckliwego romansu woli powieści rodem z science-fiction, to w tej kategorii także mamy wiele do powiedzenia. W księgarniach półki aż uginają się od takich propozycji. Oczywiście nie każda z nich przypadnie do gustu kobiecie, ale spośród całego wachlarza produktów na pewno można wybrać coś interesującego. Do takich przykładów zaliczają się:

  • Metro. Trylogia. Dmitry Glukhovsky;
  • Zły las. Andrzej Pilipiuk;
  • Dzieci krwi i kości.Tomi Adeyemi;

Coś dla pań w każdym wieku- czyli kryminały

Kolejną dosyć nietypową propozycją na prezent dla mamy będą książki kryminalne. Niektóre propozycje można zaliczyć do tych lżejszych gatunkowo, a inne do mrożących krew w żyłach powieści. Wybór należy tylko do nas. Musimy jednak zwrócić uwagę na zainteresowania naszej mamy i wybrać pozycję, która jej się spodoba. Jeśli chodzi o lekkie, łatwe w czytaniu i często bardzo śmieszne propozycje, to z polskich autorek na prowadzenie wysuwa się Joanna Chmielewska. Stworzyła ona co najmniej kilkanaście książek, które na długo zapadają w pamięć.